Zapraszamy na „Spotkania z Jazzem Tradycyjnym 2019”, w ramach których odbędą się dwa koncerty pod hasłem „Giganci Swingu” poświęcone wielkim mistrzom tego gatunku.
Spirit of Stephane Grappelli
24.10.2019, godz. 20.00
Restauracja Ormiańska, ul. Siemińskiego 22, Gliwice.
Bilety: 35zł przedsprzedaż, 40zł przed koncertem.
Październikowy wieczór to instrumentalna uczta oddająca hołd muzyce francuskiego skrzypka i kompozytora Stephane Grappelli’ego, który współtworząc wraz z gitarzystą Django Reinhardtem słynny zespół Hot Club De France spopularyzował połączenie muzyki Gypsy z Jazzem.
Stephane Grappelli, który dwukrotnie odwiedził Polskę współpracował z wielkimi jazzowymi muzykami jak Duke Ellington, Mc Coy Tyner, Oscar Peterson, a także muzykami nie jazzowymi jak Yehudi Menuhin, Paul Simon, a nawet Pink Floyd.
Muzycy zaproszeni do współpracy przez skrzypka Tomasza Muchę w finezyjny sposób przywołują twórczość Grappellego i ducha czasów, w których to Gipsy Jazz rozbrzmiewał w klubach całej Europy.
Wykonawcy:
Tomasz Mucha (lider, skrzypce) - absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Występował ze znanymi muzykami polskiej (i nie tylko rodzimej) sceny jazzowej - Maciejem Sikałą, Zbigniewem Namysłowskim, Włodzimierzem Nahornym, Mariuszem Bogdanowiczem, Jarosławem Śmietaną, Pawłem Kaczmarczykiem, Johnem Zornem, Lasse Lindgrenem, Siergiejem Dawidowem oraz tzw. „sceny yassowej” - Tomaszem Gwincińskim (płyta „Jupiter” w towarzystwie Locko Richtera - bas i Arka Skolika - perkusja), Tymonem Tymańskim. Prowadzi swoje autorskie składy: Tomek Mucha Collective, Mulasta Trio, Jazz & Hip-hop Collaboration. Gra również w zespołach: GaDMu Trio, Spirit of Stephane Grappelli, Lipiny Syndicate. Udziela się także na śląskiej scenie hiphopowej (płyty Skorupa - „Piękna Pogoda”, „Ludzie chmur”). Był uczestnikiem wielu festiwali w kraju i za granicą. Wydał płytę „Mulasta Trio – Live in Green Eye” (z udziałem fińskiego basisty Lasse Lindgrena i perkusisty - Bartka Staromiejskiego). Pojawił się na ponad 15 wydawnictwach płytowych. Zajmuje się również działalnością pedagogiczną. Od 2015 r. prowadzi klasę skrzypiec jazzowych w Instytucie Muzyki (Zakład Muzyki Rozrywkowej) UMCS w Lublinie. Od bieżącego roku akademickiego wykłada w Instytucie Muzyki (kierunek Jazz i Muzyka Rozrywkowa) Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczy w prywatnej szkole muzycznej PasjonArt w Lublińcu.
Arkadiusz Dec (gitara) - Urodzony w 1986 r., zamieszkały w Gliwicach. Gitarzysta, pedagog, muzyk sesyjny. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Gliwicach w klasie gitary klasycznej. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary jazzowej oraz Studium Pedagogicznego. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku energetyka. Od wielu lat zajmuje się pracą dydaktyczną w zakresie edukacji muzycznej, w szczególności nauką gry na gitarze. Nauczyciel Szkoły Muzycznej Yamaha w Gliwicach oraz Pasjonart w Zabrzu. Od strony scenicznej wykonuje szeroko pojętą muzykę rozrywkową, głównie instrumentalną, akustyczną, improwizowaną, o jazzowych inklinacjach. Współzałożyciel i członek grupy The JazzMiglance. Aktualnie współpracuje również z zespołem Nivel, Cocotier i Pejzaż. Jako muzyk sesyjny udziela się także w innych projektach artystycznych z różnych gatunków. Członek Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club. Charakterystyczną cechągitarzysty jest nietypowe brzmienie wypracowane przez adaptację klasycznej barwy nylonowych strun do potrzeb oraz ekspresji muzyki jazzowej i rozrywkowej.
Piotr Kucharz (kontrabas) - absolwent katowickiej Akademii Muzycznej, nauczyciel gry na kontrabasie, muzyk orkiestrowy z zacięciem jazzowym. Od ponad ośmiu lat aktywnie współpracuje z wieloma zespołami, z powodzeniem odnajdując się w najróżniejszych stylach muzycznych. Prywatnie miłośnik długich spacerów.
Tibute to Nat King Cole
21.11.2019, godz. 20.00
Restauracja Ormiańska, ul. Siemińskiego 22, Gliwice.
Bilety: 35zł przedsprzedaż, 40zł przed koncertem.
Wieczór listopadowy proponuje wspaniałe przeżycia z niezapomnianymi piosenkami z repertuaru amerykańskiego pianisty i wokalisty Nat Kong Cole’a, który swym ciepłym, o pięknej barwie i głębi głosem cieszył i po dziś dzień cieszy publiczność całego świata.
Podczas koncertu zostaną wykonane największe przeboje artysty jak: Nature Boy, Mona Lisa, Unforgettable i wiele innych.
W świat piosenek Nat King Cole’a wprowadzą: Marek „Słoma” Słomiński (śpiew, gitara), Michał Pijewski (śpiew, piano), Robert Kuduk (śpiew, kontrabas), Jerzy Więckowski (perkusja).
Organizator: Fundacja jazzu Tradycyjnego, ul. Jagiellońska 21, Gliwice
Regulamin przedsprzedaży: TUTAJ
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.